انقلاب اسلامی

آیت الله شیخ عیسی قاسم: دهه فجر، فجری عظیم در پس شبی دهشتناک بود که زمین را فراگرفته بود

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ عضو بحرینی شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

متن پیام آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

فجری عظیم

دهه فجر انقلاب اسلامی، فجری عظیم برای امت اسلامی است فجری عظیم در پس شبی طولانی که امت در جدایی و فاصله عمیق از خط آسمانی و هدایت الهی که در اسلام جلوه نموده سپری نمود، اسلامی که نبی اکرم ص بوسیله آن دنیا را روشن نمود. و این فجر باذن الهی حکومتی مبارک آفریده، پس از شبی دهشتناک که همه اقشار و جوامع جهان خاکی را دربرگرفته بود.

هر ملت یا جامعه ای که خود را از اسلام محروم نماید مستحق آن است که در ظلمت غرقه شود و در سرگردانی سپری کند، هر تمدنی که از خط آسمانی فاصله بگیرد ناگزیر طعمه جهل می گردد و جهل چیزی نیست جز ظلم، فساد، گسست، گمراهی و قدم گذاشتن در مسیر هلاکت.

دهه فجر حکومت مشروع ولایت فقیه در عصر غیبت را به ارمغان آورد، و آنچنان که میدانیم در زمان حضور امام معصوم ع تنها حکومتی مشروع است که حاکم آن شخص امام ع باشد.

در عصر غیبت حکومت فقیه نزدیکترین حکومت به حکومت امام معصوم ع است و راه رسیدن به حکومت بزرگ امام ع در روز ظهورش می باشد.

پس از برپایی حکومت ولی فقیه، امت این مسوولیت ها را در قبال آن دارد: “محافظت و حمایت و پشتبانی از آن” و “ممانعت و حرمت جنگ با آن، توطئه علیه آن، تنها گذاشتنش و کوتاهی در یاری و دفاع از آن”.

یاری و حفاظت از این حکومت، یاری دین الهی و مایه قدرت و عزت و حفظ استقلال امت اسلامی است، باعث جلوه حق در جهان است و خدمتی به منافع تمامی بشریت می باشد که منافع بشریت از منافع اسلام جدا نیست.

امت اسلامی جا دارد که از برپایی حکومت اسلامی -در هر جایی که باشد- سرمست و خوشحال باشد و به آن افتخار کند و ببالد که این حکومت حقیقتا مایه عزت و افتخار و ملیه قدرت و پشت‌گرمی همه امت و حمایت اسلام بزرگ است. این حکومت سرچشمه هدایتی صادقانه است که بشریت را در راه رشد و تعالی کمک می نماید و برای آنها فرصت های هدایت، نجات و رهایی را می نمایاند و می گشاید.

لازم بذکر نیست که هیچ قانونگذار و متشرع شیعه و سنی حکومت جاهل را بر عالِم یا فاسق را بر عادل ترجیح نمی دهد و راضی نمی شود که در حالیکه در میان امت فرد عالم، عادل و با کفایتی برای حکومت وجود دارد امت برای حکمرانی کسی را انتخاب کند که نسبت به امر حکومت جاهل و فاسق باشد.

و چه کسی گفته که اسلام اقدامات حال یا آینده حکام امت مبنی بر متاجره (فروش) و واگذاری “اسلام، اراضی آن و افراد امت” به آنانی که “دشمن خدا و رسول و مومنین” هستند را امری مبارک و مورد پسند می داند ؟

عيسى أحمد قاسم
08 فبراير 2021
۲۰ بهمن ۱۳۹۹

………………………
پایان پیام/ 167

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا