جهان اسلامفلسطین و قدس

تقدیر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از رئیس مجلس کویت

متن نامه به شرح زیر است:

 

استاد مرزوق علی غانم

رئیس محترم مجلس امت کویت

با سلام و احترام

بر خود واجب می‌دانم از آن مجلس محترم به‌خاطر تصویب قانون تشدید مجازات عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم، چنانچه بیان کردید به‌موجب این قانون، هرگونه تعامل مردم و دولت کویت با رژیم صهیونیستی در تمام سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

بدون شک این گام مبارک موجب افتخار و عزت علمای جهان اسلام و متفکرین و کلیه آزادگان جهان اسلام است که برای گرفتن حق ملت فلسطین ایستاده‌اند؛ این قانون به معنی حمایت از مجاهدان مقاومت در سرزمین‌های اشغالی و رد هرگونه تجاوز صهیونیست‌ها به قدس و مردم فلسطین است.

این اقدام مجلس کویت باید الگویی برای مجالس کشورهای اسلامی باشد که نماینده ملت خود در دفاع از شرف و کرامت امت هستند؛ لذا باید تلاش خود را برای استفاده از این مرحله جدید ادامه دهیم؛ مرحله تحقق امت واحده، مقاوم و استوار در برابر دشمن تا رسیدن به تحقق عزت و کرامت و ایجاد روابط آرمانی اسلامی.

لازم به ذکر است، پارلمان کویت روز پنجشنبه 6 خرداد طی نشستی فوق‌العاده درباره تحولات فلسطین، موافقت خود را با تشدید تحریم رژیم صهیونیستی و پرکردن خلأهای قانون منع عادی‌سازی با این رژیم را اعلام کرد.

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا