اهل بیت (ع)سر تیتر

مولوی شریفی از علمای اهل سنت افغانستان: حضرت فاطمه الزهرا(س) در میان امت اسلامی از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار است

مولوی بصیر شریفی از اعضای شورای اخوت اسلامی افغانستان:ايمان و عقيده مسلمانان تکامل پيدا نمي کنند مگر اينکه به اهلبيت رسول الله(ص) ايمان و عقيده، محبت، دوستي و صميميت داشته باشند.

 

به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فاطمیه، مولوی بصیر شریفی یکتن از اعضای شورای اخوت اسلامی افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: حضرت زهرا(س) میان همه امت اسلامی از جایگاه عظیم و خاصی برخوردار است و همه امت اسلامی به اتفاق و اجماع، به ایشان احترام خاص دارند و ایشان به عنوان مادر امت اسلامی و بزرگترین شخصیت در میان زنان امت اسلامی و تاریخ اسلام می شناسند.
وی همچنان افزود: در این شکی نیست که همه مسلمانان این موضوع را جزء ایمان و اعتقادات خودشان میدانند، چون ایمان و عقیده مسلمانان تکامل پیدا نمی کنند مگر اینکه به اهلبیت رسول الله(ص) ایمان و عقیده، محبت، دوستی و صمیمیت داشته باشند. حضرت فاطمه الزهرا(س) نیز جایگاه شان در اهلبیت برای همگان مشخص است.
مولوی شریفی در مورد الگو برداری از شخصیت حضرت زهرا(س) گفت: این موضوع را میشود به دو بُعد اساسی بعد معنوی و حقوقی تقسیم کرد.
این عالم دین گفت: “بُعد معنوی، شامل بُعد تقوا، خشیت الهی، خوف الهی و مسایلی که ارتباط میگیرد به بحث تعبدی و عبادات، شک نیست که جبل شامخ و بزرگترین شخصیت در این رابطه، ما ایشان را میشناسیم.”
وی تصریح کرد که تقوا و پرهیزگاری و خشیت الهی آن شخصیت بزرگوار به حدی بوده است که پیامبر اسلام(ص) ایشان را به حیث سردار و سرور زنان بهشت، در زمان حیات شان مژده و بشارت می دهند.
آقای شریفی علاوه کرد بُعد دیگر بعد حقوقی است که فاطمه الزهرا به عنوان دختر و جگر گوشه رسول الله(ص) بحث حقوقی میراثی را مطرح کردند. همین که میخواهند حق خود را بگیرند و از خلیفه وقت حضرت ابوبکر(رض) متقاضی حق خود می شود، نشانگر این است که یک زن مسلمان میتواند با کمال عزت و حجاب و در چهار چوب اسلام حق خود را بخواهد.
این عضو شورای اخوت اسلامی در مورد شخصیت سیاسی حضرت فاطمه الزهرا(س) گفت: حضرت فاطمه الزهرا(س) از زنان بزرگ تاریخ بشریت و یکی از زنان بودند که سیاست اسلامی را خوب می دانستند، چون در کنار دو شخصیت بزرگ یعنی پدرگرامی شان پیامبر اسلام و شوهرشان امام علی(ع) قرار داشتند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا