سر تیترکتابخانه حاج قاسم سلیمانی

عالم برجسته اهل سنت در گفت‌وگو با تسنیم: همه کشورها باید ترور حاج قاسم سلیمانی را محکوم کنند

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با اشاره به اینکه همه کشورها باید ترور حاج قاسم سلیمانی را محکوم کنند گفت: انتقام سپاه از آمریکایی‌ها در برابر به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کاری به جا و مطالبه افکار عمومی بود.

شیخ محمدعلی امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی یک ترور آشکار، علنی و دولتی است و به هر جهت آن را محکوم می‌کنیم، لذا هر انسانی با هر دیدگاهی باید این اقدام را محکوم کند.

وی افزود: ترور سردار سلیمانی موجب سلب امنیت از سایر کشورها مخصوصا کشورهایی که با آمریکا زاویه داشتند شده است از این جهت باید همه کشورها چه هم پیمانان آمریکا و چه آنها که با آمریکا زاویه دارند این اقدام را محکوم کنند.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور بیان کرد: جای تاسف دارد که برخی از کشورهای اسلامی همچون عربستان سعودی که با ما همسایه هستند و حق همسایگی را به جا نمی‌آورند از اقدام کشوری که تروریست است حمایت کرده‌اند.

امینی تاکید کرد: انتقام سپاه پاسداران از آمریکایی‌ها نص صریح آیات قرآن کریم است که خداوند می‌فرماید وقتی کسی به شما تعدی کرد شما هم به همان اندازه می‌توانید از او انتقام بگیرید و این انتقام حق مسلم ملت ایران بود و باید انجام می‌شد و افکار عمومی هم منتظر این اقدام بودند، باید به دلیل انجام آن از سپاه پاسداران تشکر کرد.

وی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن تصریح کرد: ملت ایران الحمدالله نشان داده‌اند که با همه نگرانی‌هایی که وجود داشته است در جایی که پای مصالح ملی در میان است اتحاد خودشان را نشان می‌دهند.

مدیر مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلما ابراز داشت: همه طبقات جامعه با هر گرایشی، حتی آنهایی که از وضعیت موجود ناراضی هستند در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند تا به آمریکا ثابت کنند که ملت ایران در رابطه با مصالح کشور با کسی شوخی ندارد و همیشه در صحنه است و هیچ گاه از مواضع خود عقب نشینی نمی‌کند.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا بعد از به شهادت رساندن سردار سلیمانی توسط آمریکا می‌توان دوباره با این کشور پای میز مذاکره نشست یا نه؟ گفت: مذاکره با آمریکا به تصمیم شخصیت‌های طراز اول کشور و مقامات بستگی دارد و با توجه به سیاست‌هایی که پیش رو داریم و بررسی‌های مسئولین اگر به این نتیجه برسند که مذاکره با آمریکا به مصلحت کشور است قطعا مردم هم می‌پذیرند و حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: اما اگر نتیجه گرفتند با توجه به این شرایط مذاکره با آمریکا فقط تضییع وقت و فریبکاری است باز هم مردم حامی تصمیمات آنها خواهند بود.

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به مردم ایران توصیه می‌کنم که با جدیت در انتخابات پیش رو شرکت کنند و از آنهایی که در صحنه رقابت هستند کسی را انتخاب کنند که لایق تر، مردمی‌تر و پایبندتر به قانون باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا