اهل بیت (ع)

معرفی کتاب تقریبی در حوزه اهل بیت (علیهم السلام)…کتاب «حدیث الّثقلین»

نويسنده در یکی از مقالات کتاب به دور از جنجال و هياهو و بر اساس عقلانيت و ميانه روي تمام روايات و اسناد اين حديث را از اهل سنت و تشيع گردآوری كرده و به ادعاهای نويسندگان مقالات منتشر شده در مجله مذکور پاسخ داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، کتاب «حدیث الّثقلین» به نویسندگی «شیخ قوام الدین الوشنوی» و «آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی» در ۶۴ صفحه به چاپ رسیده است.

این کتاب حاوی دو مقاله درباره حدیث ثقلین است ؛ در مقاله اول، بحثی درباره حدیث ثقلین به قلم آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی، دبیر کل اسبق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است.

وی در این مقاله ابتدا به جایگاه و اهمیت این حدیث نزد علمای برجسته معاصر آیت الله بروجردی، علامه شرف الدین عاملی و امام خمینی (ره) پرداخته، سپس نکاتی درباره ضبط کلمه « ثقلین » و مفاهیم گسترده این حدیث بیان کرده است.

مقاله دوم به قلم شیخ قوام الدین وشنوی- از علمای برجسته  قم در قرن چهاردهم قمری – و در نقد و بررسی مقاله منتشر شده در مجله رساله الاسلام  درباره حدیث ثقلین انگاشته شده است.

نویسنده در این مقاله به دور از جنجال و هیاهو و بر اساس عقلانیت و میانه روی تمام روایات و اسناد این حدیث را از اهل سنت و تشیع  گردآوری کرده و به ادعاهای نویسندگان مقالات منتشر شده در مجله  مذکور پاسخ داده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا