وحدت

۲۵۰۰ عالم سنی و شیعه پای سفره‌ وحدت 《افطار‌های وحدت و مقاومت》

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: «افطاری‌های وحدت و مقاومت» در ۱۰۰ نقطه از مناطق تلفیقی با حضور 2500 عالم اهل تسنن و شیعه باهدف تحکیم وحدت حول محور مقاومت برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام محمد تقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با «افطاری‌های وحدت و مقاومت» در مناطق تلفیقی بیان کرد: سلسله برنامه‌های افطاری وحدت و مقاومت در ۱۰۰ نقطه از شهرهای تلفیقی کشور و با حضور ۲۵۰۰ عالم برجسته محلی اهل تسنن و شیعه در حال برگزاری است.

 

وی ضمن بیان این نکته که اکثر افراد حاضر در این برنامه‌ها از علمای اهل تسنن هستند ادامه داد: این برنامه‌ها قبل از اذان مغرب شروع و با صحبت افراد شرکت‌کننده با موضوع مقاومت ادامه پیداکرده و سپس با برگزاری نماز جماعت وحدت و افطار ادامه پیدا می‌کند.

 

وی در توضیح هدف از برگزاری این برنامه اظهار داشت: این برنامه اولاً باهدف انس و الفت هرچه بیشتر میان علما و بزرگان اهل تسنن و تشیع در مناطق مختلف کشور و در شهرهای تلفیقی اجرا می‌شود و بعدازآن هم‌فکری و گفت‌وگو حول محور فلسطین، قدس، استکبارستیزی و مسائل مربوط به مقاومت مسلمانان را دنبال خواهد کرد.

 

حجت‌الاسلام سیفایی در توضیح تعداد افراد شرکت‌کننده در این برنامه تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هر برنامه حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر شرکت کرده در۱۰۰ برنامه افطاری وحدت و مقاومت حدوداً میزبان دو هزار و ۵۰۰ نفر از علمای اهل تسنن و تشیع خواهیم بود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها به‌منظور استفاده هر چه‌بهتر از فرصت ماه مبارک رمضان و برکات این ماه در تحکیم وحدت میان اهل تسنن و تشیع و همچنین ترویج گفتمان مقاومت میان مسلمانان برگزارشده است.

منبع: خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا