اجلاس جهانی محبانسر تیتر

اختصاصی/دبیر کل جنبش الامة لبنان: حاج قاسم یک انسان عادی نبود/ حداکثر سه سال دیگر با امام خامنه ای وارد مسجد الاقصی می شویم.

در اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، دبیرکل جنبش الامة لبنان در وبیناری که توسط کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) برگزار شد به سخنرانی و تبیین شخصیت شهید سلیمانی پرداخت. شيخ عبدالله الجبري عالم لبنانی و مجاهد اهل سنت در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره شهید سلیمانی و یاران باوفایش را گرامی داشت.

او با اشاره به حدیث شریف نبوی(ص) گفت: پیامبر اسلام (ص) حدیثی دارند که در آن می فرمایند: در روز قیامت دو چشم هستند که گریان نخواهند بود، یکی چشمی است که از ترس خدا گریسته باشد و دیگری چشمی است که در راه خدا پاسبانی دهد. حاج قاسم سلیمانی مصداق هر دو بخش این حدیث است چرا که هم چشمانش برای خدا گریست و هم تا پایان عمر شریفش در راه خدا پاسبانی داد. حاج قاسم در حوزه عبادی اصلا انسانی عادی نبود، روزها روزه دار بود و شبها را شب زنده داری میکرد.

او افزود: خدا حاج قاسم را در زمانی فرستاد که امت اسلامی پاره پاره شده بود و مسلمانان پراکنده شده بودند و اصلا زمینه برای فعالیت ایشان مهیا نبود اما ایشان هیچگاه از تلاش و فعالیت ناامید نشد.

او با اشاره به وحدت آفرین بودن نقش شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم در مجالس عمومی و اختصاصی همواره از وحدت و انسجام اسلامی سخن می گفت و ابدا صحبت های مذهبی و قومیتی را مطرح نمیکرد. حاج قاسم در جلسات خود با اشخاص میگفت اختلافات را کنار بگذارید و بر روی هدف مشترک میان همه امت اسلامی که فلسطین و آزاد سازی قدس شریف و مبارزه با دشمن اسلام که اسراییل است تمرکز کنید.

او به نقش حاج قاسم در تقویت مقاومت پرداخت و گفت: حاج قاسم همواره در کنار همه جنبش های فلسطینی بود و از همه آنها حمایت میکرد. در خصوص موضوع سوریه باید بگویم که در ابتدا برخی از گروه های فلسطینی با سوریه وارد جنگ شدند اما حاج قاسم نگذاشت این موضوعات میان مقاومین فاصله بیاندازد و همواره نقش وحدت آفرین داشت. حاج قاسم هرجا که مسلمانان نیاز به کمک داشتند حضور داشت و حتی در سودان وقتی شهید الرنتیسی نیاز به کمک داشت در کنار او بود و از او حمایت کرد.

او به موضوع عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسراییل اشاره نمود و اضافه کرد: تا وقتی حاج قاسم بود کشورهای عربی نتوانستند با اسراییل عادی سازی روابط انجام دهند چرا که حاج قاسم همیشه مانعی بر سر راه آنان بود ولی وقتی حاج قاسم به شهید رسید آنان جرأت پیدا کردند.

او در پایان گفت: ما  به یاری خدا ما منتظر پاسخی بزرگ به دشمنان و قاتلان حاج قاسم هستیم و من ایمان دارم که حداکثر سه سال دیگر به همراه رهبر عزیزمان امام خامنه ای(حفظه الله)  پیروزمندانه وارد مسجد الاقصی خواهیم شد.

 

مشاهده بیشتر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا